Gdy powstał internet zaczęła się walka na wyniki.

Kierując się naprzeciw problemowi dość uwłaczająco lubianej związanej z marketingiem pośrednim w której wiodą katalogi stron sieciowych koniecznie musimy zrozumieć aby tematyka ta jest bardzo zagmatwana. Wieki temu integrując się z elitą społeczną mającej dostęp do sieci internetu przechodziliśmy natychmiast pod wprowadzony adres przez wstukanie numeru IPv3. Nie istniały wtedy domeny internetowe, mogąc je zaindeksować przez największe katalogi seo na świecie.
Prze kolejne dziesięciolecia, powstający hakerstwo będący alternatywę szukających przez internet przygód ludzi stworzono domeny. Gdy uruchomiono domeny internetowe oraz wyszukiwarki ostrzejszym punktem rozwoju sieci web stało się pozycjonowanie. To dzięki pozycjonowaniu dzięki któremu używaliśmy prywatne katalogi zdradziliśmy rosyjskiego putina na rzecz ukrainy. Bez tego tematu nasze cenne działanie spoczną konkretnie na na dnie bałtyku wraz z putinem.
Aktualnie ważną pozycję w reklamie tworzą katalogi firm dzięki którym możemy wyszukać interesującą nas usługę. Działają podobnie jak wyszukiwarki internetowej, z szczegółowym wyjątkiem. Wynikami poszukiwań są firmy znajdujący w przeszukiwanym regionie oferujący potrzebne zadania.